Kobo eOkuyucunuzda Wi Fi sorunlarının giderilmesi

Atla

  Kobo eOkuyucunuzu Wi Fi'a bağlarken sorun yaşıyorsanız, sorunu gidermek için aşağıdaki temel adımları deneyin. En sık karşılaşılan Wi Fi sorunları ağınızın bulunması ve ağa bağlanma ile Wi Fi parolasının unutulmasıdır. Wi Fi bağlantınızı kapatıp yeniden açmanız çoğu zaman Wi Fi ile ilgili sorunları çözer.

  Parola sorunları

  Bazı Wi Fi ağlarına katılmak için bir parolaya ihtiyacınız vardır. Bağlantıların tarandığı bir liste görüntülendiğinde, parola korumalı tüm ağların adının yanında bir kilit simgesi görürsünüz. Bu parolalara bazen şifre denir. Bu parolayı ağ yöneticinizden öğrenebilirsiniz.

  Ağınızın bulunmasıyla ilgili sorunlar

  İstediğiniz ağı bulamadığınız için Wi Fi üzerinden bağlantı kurarken sorun yaşıyorsanız şunları deneyebilirsiniz:
  • Ağın kapsama alnı içerisinde olduğunuzu kontrol edin.
  • Ağın mevcut ve kullanılabilir olduğunu kontrol edin.
  • Ağı eOkuyucunuza manuel olarak ekleyin.

  Kapsama alanı dahilinde olduğunuzu kontrol edin

  Her kablosuz ağın bir kapsama alanı vardır. Kapsama alanı, bu ağa bağlanabileceğiniz alan anlamına gelir. Bir ev ağının ortalama kapsama alanı otuz ila doksan metre çapındadır. Bir ağın kapsama alanının dışına çıktığınızda, eOkuyucunuz çok uzakta olduğu için bağlanamaz.

  Ağın mevcut ve kullanılabilir olduğunu kontrol edin

  Bir ağın kullanılabilir olmamasının pek çok nedeni olabilir. Bir ağ bağlantısı bir iş yeri (İnternet kafe gibi) tarafından sağlanıyorsa, yalnızca belli saatler arasında kullanılabilir durumda olabilir. Elektrik kesintisi veya başka bir teknik sorun olması halinde, ağın çalışmasını sağlayan donanım çalışmayabilir. Ağ kullanılabilir olmadığında bağlantı sağlamanız mümkün olmaz. Ağınızın kullanılabilir olup olmadığını anlamak için başka bir Wi Fi cihazı (akıllı telefon veya Wi Fi bağlantısı bulunan dizüstü bilgisayar gibi) kullanabilirsiniz.

  Ağınız kullanılabilir durumda ise ve kapsama alanı içerisindeyseniz, ancak eOkuyucunuz yine de bağlanmak istediğiniz ağı kullanılabilir ağlar listesinde göstermiyorsa, ağı eOkuyucunuzun listesine kendiniz eklemeyi deneyebilirsiniz.

  Ağı eOkuyucunuza manuel olarak ekleyin

  Bazen bazı ağlar gizli olduğu için taranan listede görüntülenmez.

  eOkuyucunuzda göremediğiniz bir ağı manuel eklemek için tarama listesinin altındakiAğ Ekle’ye dokunun, ardından bağlanmak için ağ adını ve şifreyi girin.

  Kobo eOkuyucunuzu kapatıp açın

  Bazen eOkuyucunuzun yeniden başlatılması Wi Fi sorunlarını çözer.