More titles to consider

Shopping Cart

You're getting the VIP treatment!

With the purchase of Kobo VIP Membership, you're getting 10% off and 2x Kobo Super Points on eligible items.

Item(s) unavailable for purchase
Please review your cart. You can remove the unavailable item(s) now or we'll automatically remove it at Checkout.
itemsitem
See your RECOMMENDATIONS

Synopsis


Dünya klasiklerinin ünlü kahramanları gerçek bir dünyada, Tanrı’nın itinayla dokuduğu bir kaderle yüz yüze geliyorlar. Aşk ile ihanetin, adalet ile gafletin, ölüm ile cesaretin, masumiyet ile cinayetin öyküsü hiç bu kadar dokunaklı olmamıştı.

Bir kez daha adaletin tecellisiyle karşılaşacak korkak bir adam: Raskolnikov (Suç ve Ceza-Dostoyevski); Kimilerine göre kahraman, kimilerine göre hain ve artık yaşını başını almış ama güç sahibi bir adam: Jean Valjean (Sefiller-Victor Hugo); Düşkün, müşfik ve adaletsiz geçmişinden kaçan bir mahkum: Goriot (Goriot Baba-Balzac); İntikamcı kişiliğini asla bulamamış, saf ve dürüst bir iş adamı: Edmond Dantes (Monte Kristo Kontu-Dumas) ve bir kadın, anneden çok öte, acıların vücut bulduğu bir beden, yoksul ve gururlu, terk edilmiş bir eş: Emily Shalby (Tom Amca’nın kulübesi-Stowe)
Ve Emma Bovary (Madam Bovary-Flaubert), Eugénie Grandet (Eugénie Grandet-Balzac), Anastasie de Restaund (Goriot Baba-Balzac), Pavloviç Karamazov (Karamazov Kardeşler-Dostoyevski), Alexis İvanovitch (Kumarbaz-Dostoyevski), Anna Karenina (Anna Karenina-Tolstoy), Cosette (Sefiller-Victor Hugo), Papaz Azais (Kalpazanlar-Andre Gide), Vali Rastopçin (Savaş ve Barış-Tolstoy), Korobochka (Ölü Canlar-Gogol), Quasimodo (Notre Dame’ın Kamburu-Victor Hugo), Werther (Genç Werther’in Acıları-Goethe), Andreas Tangen (Açlık-Knut Hamsun).

Ofisinin camından Moskova’yı izlerken kaybettiği babası ile nefret ettiği annesini arkasında bırakmaya çalışan başarılı bir mimar. Geçmişindeki günahların hesabını sormak için günün birinde karşısına dikilen yaşlı bir kaçak. Mutluluğu, güzelliği ve bedeniyle arayan bir kadın ve sokaklardan bir hayat kurmaya çalışan yaralı bir anne...
Dünya klasiklerinden beslenen yepyeni bir klasik...


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 116

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Başlık Kitaplar

Ratings and Reviews

Overall rating

No ratings yet
(0)
5 Stars 4 Stars 3 Stars 2 Stars 1 Stars
0 0 0 0 0

Be the first to rate and review this book!

You've already shared your review for this item. Thanks!

We are currently reviewing your submission. Thanks!

Complete your review

(0)

You can read this item using any of the following Kobo apps and devices:

  • DESKTOP
  • eREADERS
  • TABLETS
  • IOS
  • ANDROID
  • BLACKBERRY
  • WINDOWS